نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شهرستان بافق اولین شهرستان در تشکیل کمیته عمران روستایی در استان یزد

بخشدار مرکزی بافق عنوان کرد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه شورای اداری شهرستان بافق با حضور نماینده مردم بافق، بهاباد،مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، امام جمعه و مسئولان ادارات و ارگانهای شهرستان بافق در محل فرمانداری برگزار شد.

بخشدار مرکزی بافق در این نشست ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و انتخاب محمدرضا صباغیان به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به بیان گزارشی از عملکرد اقدامات این نهاد در روستاهای بخش مرکزی در دوسال اخیر پرداخت و گفت: میزان اعتبار هزینه شده از محل اعتبارات 2درصد عمران و آبادانی شهرستان بیش از 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

محمدرضا فتاحی افزود: طی دو سال گذشته، بیش از 11000متر مربع جاده ها و مسیر دسترسی روستاهای بخش مرکزی آسفالت شده است.

وی همچنین از راه اندازی سیستم شبکه دیجیتال در روستاهای بخش مرکزی بافق خبر داد و عنوان داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته 80 درصد از مناطق روستایی بخش مرکزی تحت پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال قرار گرفته اند.

فتاحی پیگیری در جهت رفع مشکلات کمبود آب شرب روستاییان شهرستان را از دیگر اقدامات این ارگان عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته بیش از 25 میلیارد ریال جهت رفع مشکل کم آبی روستاهای بخش مرکزی و منطقه سبزدشت این شهرستان در سال جاری تخصیص داده شده است.

وی همچنین شهرستان بافق را اولین شهرستان در تشکیل کمیته عمران روستایی در استان یزد عنوان کرد و گفت: بافق اولین شهرستانی است که در سطح استان یزد نسبت به تشکیل کمیته عمران روستایی در جهت توسعه و آبادانی روستاهای بخش مرکزی اقدام نموده است.

محمدرضا فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، خواستار پیگیری در خصوص حل مشکلات زیست محیطی جاده گزوئیه شد.

بخشدار مرکزی بافق در پایان پیگیری جهت واگذاری ماشین آلات عمرانی روستاها به مبلغ بیش از 6 میلیارد ریال، پیگیری جهت اجرای طرح هادی در 7 روستا، خرید وسایل بازی جهت تجهیز پارک 23 روستا به مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال، روکش آسفالت محور جاده باقرآباد به صادق آباد بااعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال و پیگیری گازرسانی به منطقه سبزدشت از مسیر ده علی کوهبنان و... را از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی بخشداری مرکزی بافق در دو سال اخیر عنوان نمود.

گفتنی است بخش مرکزی بافق با جمعیتی بالغ بر 8000 نفر دارای 28 روستا و 140 آبادی می باشد.